https://pgen.pl/assets/cache/fc3ea56e4e295a7961f65b2359ba1ac0_750_319_optim.jpg
Marta: uczennica gimnazjum, mieszkanka Ożarowa Mazowieckiego

Skąd pomysł na wolontariat na PGE Narodowym?

Pierwszą przesłanka aby zająć się wolontariatem była chęć zdobycia dodatkowych punktów na świadectwie szkolnym, które mogą się liczyc w końcowym rankingu kandydatów ubiegających się o przyjęcie do liceum. Wybrałyśmy z koleżankami wolontariat w czasie 2017 LOTTO Warsaw FIM SGP of Poland w maju a potem już poleciało.

Mam rozumieć, ze szkoła do której uczęszczasz nie oferuje wsparcia w znalezieniu i organizacji wolontariatu?

No właśnie nie, sami szukamy możliwości i wynajdujemy interesujące nas propozycje. Ma to swoje plusy (możemy sami decydować) ale są tez minusy – nie wiemy czy oferty które na się podobają są dla nas odpowiednie, bezpieczne. Miałyśmy szczęście, że trafiłyśmy na ofertę PGE Narodowego.

W czym upatrywałaś to szczęściee?

Zobaczyłyśmy jak wszystko było wspaniale zorganizowane, w jak dużej międzynarodowej imprezie uczestniczyłyśmy. Byłyśmy otoczone opieka koordynatorów, czułyśmy się bezpiecznie. Bardzo nam się to spodobało  i  zapragnęłyśmy więcej i więcej …

Czyli?

Zgłosiłyśmy się do kolejnych wolontariatów m.in. w czasie pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, kolejnych meczów reprezentacji Polski.

Czy Wolontariat na PGE Narodowym to jedyna forma wolontariatu?

Bierzemy udział także w WOŚ.

Co Ci daje wolontariat na PGE Narodowym?

Dla mnie to radość, super doświadczenie i frajda, że mogę pomóc innym – zgubionym kibicom, którzy nie potrafią wejść na stadion przez kołowroty.

Jakie plany w roku 2018?

Przede wszystkim stadion! To mój numer 1. Będę czekała na ogłoszenia i zaproszenia do rekrutacji. Jeśli starczy mi czasu to zaangażuje się także w inne poza stadionowe wolontariaty.
Tekst i zdjęcia: Centrum Wolontariatu

Zobacz także